Fast External Link – WordPress Dış link eklentisi

Fast External Link – WordPress Dış link eklentisi
4 dakikada okuyabilirsiniz. • Wordpress Eklentilerim • 02.03.2019 • 15:52 • 1.797 Okunma

Hepinize merhaba dostlar,

Uzun yani epey uzun bir süre bloguma yazı yazamadım. Bu süreçte bir çok şey oldu. Müsait oldukça umarım tümünden bahsedeceğim. Boşta kaldığım zaman dilimlerinde ufak, fakat etkili yani bir amaca hizmet eden WordPress eklentileri geliştirdim. WordPress.org onaylı eklentilerim sonrası ücretsiz paylaşacağım ilk eklentimin adı: Fast External Link yani kısa ismi ile: FEL

Bu eklenti tam olarak ne işe yarıyor ?

Web sitelerimizde bulunan makalelerimizde hemen hemen hepsinde dış link, kaynak link bağlantısı ekliyoruz. Peki web sitemizden çıkış yapan ziyaretçiye bu durumu izah edip bilgilendiriyor muyuz ? Yani ziyaretçiye; Şu andan itibaren web sayfamızı terkediyorsunuz. 15 saniye sonra sizi dış bağlantıya göndereceğiz gibi bir ibaremiz olsa ziyaretçi ona verilen bilgi nedeni ile belki sitede kalmak isteyebilir ..

Ya da bu dış link bağlantılarımızı tek sayfadan yönlendirebilsek ve o sayfa da reklamlar olsa ? Evet evet, Google adsense reklamları gibi 🙂 Ya da web sayfanızın içerisinde çalıştırdığınız tüm kodları bu özel sayfanıza ekleyebilirsiniz.

Peki nasıl çalışıyor ?

Çok basit, inanılmaz basit bir şekilde yazdım. Bu eklentiye kısa kod yazdım. Kod parçamızı hemen paylaşıyorum.

Yazılarımız içerisinde dış link bağlantısı vermek istediğimiz zaman bu kısa kodumuzu yazıp yayınlıyoruz. Fakat öncesinde eklentimizin ayarlar sayfasında yapmamız gereken basit işlemler var. Bu işlemler sırasıyla ;

1. Redirect, ya da yönlendirme sayfamızı oluşturup içerik kısmına aşağıda bulunan kısa kodu yazıp yayınlayalım. ( Reklam kodlarımızı ya da benzeri metinleri bu sayfaya ekleyin )

2. Eklenti ayarlar sayfamızda bulunan 2. aşamada oluşturduğumuz bu köprü sayfasını seçip ” Ayarları Güncelle ” butonuna tıklayalım.
3. Seçtiğimiz köprü sayfasının doğru olduğunu kontrol edelim.
4. Hepsi bu kadar! Eklentiniz kuruldu ve ayarları problemsiz tamamladıysanız artık sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.Kullanmamız gereken kısa kodun içeriği nedir ?

url: Dış linki http:// ya da https:// olarak belirtin.
text: Link bağlantısında görünmesini istediğiniz metini yazın.
class: Link bağlantısına özel olarak class atayabilirsiniz.
typedefault yazarsanız aynı pencerede blank yazarsanız köprü sayfanıza yeni pencere açarak erişebilir.
format: Ziyaretçinin sitenize uğrayıp linke erişmesi için linki şifreleyebilirsiniz. Kullanmak için cryptic yazmanız yeterlidir.
Bu sayede linkiniz şifrelenir ve erişim linki için ziyaretçi daima sitenize uğramak zorunda kalır. Boş bırakmanız durumunda linki doğrudan görebilirler.
Örneğin şu an bulunduğunuz sayfanın şifrelenmiş WW14dlp5NW5iMnRvWVc1cllYSmhMbTVsZEM5M2NDMWhaRzFwYmk5aFpHMXBiaTV3YUhBL2NHRm5aVDFHUlV4VFpYUjBhVzVuY3c9PQ== bu kod olur.
Köprü sayfanızda bu şifreli kod çözülür ve belirlenen saniye sonra otomatik olarak yönlendirilir.

time: Link bağlantısına verilen süreyi belirleyebilirsiniz. Ziyaretçi belirttiğiniz saniye boyunca sitenizde kalır. Süre tamamlandığında otomatik olarak dış linke yönlendirilir.

Tüm işlemleri anlatan minik tanıtım gif görselini de ekliyorum. Hem kısa kod olarak yazabilirsiniz, hem de editörde eklediğim butona tıklayarak paylaşmak istediğiniz dış linki seçip işlemi daha da pratikleştirebilirsiniz.

Hemen test edelim

Dış link olarak bir youtube.com adresi paylaşıyorum. Hemen incelemek için aşağıda bulunan butona tıklayabilirsiniz.
Örnek bağlant:


Youtube'da dinleyin

Linke tıkladınız, yeni pencerede köprü sayfama yönlendirdi. 5 saniye sonra Youtube linkine eriştiniz. Bu işlemlerin tümünü dilerseniz dış link dilerseniz indirme bağlantısı olarak da verebilirsiniz.

Eklentiyi hemen indirin!

Öncesinde eklentiyi sadece bu sayfamdan ( blog.gokhankara.net ) üzerinden indirmenizi öneririm. Başka web sayfalarında paylaşılan hiç bir eklenti için güvenlik ve diğer işlemlerin garantisi söz konusu değildir. Mesuliyet kabul etmiyorum 🙂 Eklenti güncellemeleri için güzel geri bildirimler almak istiyorum. Lütfen karşılaştığınız her hangi bir sorun olursa buradan yorum yapmayı ya da doğrudan bana ulaşmayı ihmal etmeyiniz.


Eklentiyi indirmek için buraya tıklayınız

Takipte kalın

Yaklaşık 1 hafta sonra 21 günlük bedelli askerlik dönemim başlıyor 🙂 Geldiğimde diğer yazdığım harika eklentileri paylaşmak için sabırsızlandığımı belirtmek isterim. Eklentiyi daha fazla insanın kullanabilmesi için blogunuzda bu sayfamı kaynak göstererek lütfen paylaşıp destek olun.

Yorumlarınızı da bekliyorum, sağlıkla kalın.
Bol pixelli günler dilerim!

Bu yazımı favorileri listene ekle

Bu yazımda illegal işlem ya da hatalı konulardan bahsettiğimi düşünüyorsanız benimle iletişime geçebilirsiniz

Etiketler

, , , , ,

Bu yazımı sosyal ağlarda paylaşmak istermisin ?

Bu yazım hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Emre

7 Nisan 2019 21:19 Cevapla

Hocam linkler dofollow veya nofollow mu oluyor veya onu belirleyebiliyor muyuz?


Fatih kara

12 Kasım 2019 12:15 Cevapla

Eklenti için teşekkürler. Gayet güzel bir anlatım olmuş wordpress sitesi olan herkesin kullanması lazım. Kurup denedikten sonra tekrar yorum yapacagim


Oguz

13 Kasım 2019 13:39 Cevapla

Eklenti güzel bir işleve sahip. Marka algısını oturtmak için web sitelerinde kullanılabilir.


erol

15 Ocak 2020 17:10 Cevapla

Çok Güzel Paylaşım Olmuş Teşekkürler,


Yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?
Benzer yazılarımı da okuyabilirsiniz