Pen Tool kullanımını geliştiren araç : The Bézier Game

Pen Tool kullanımını geliştiren araç : The Bézier Game
2 dakikada okuyabilirsiniz. • Araçlar & Fikirler • 17.01.2018 • 14:43 • 2.336 Okunma

Merhabalar, çok değerli blog okurlarım, Umarım iyisinizdir şayet ben iyi olmaya çalışıyorum 🙂 2 Gündür yoğunluktan dolayı makalemi yazamıyorum ama zinciri kırmadan devam etmeye çalışıyorum.Bugün bahsedeceğim aracımızın adı tam olarak The Bézier Game.

Dijital tasarım ile meşgul olan hemen hemen herkese hitap edebilecek güzel bir yazı ile karşınızdayım. Pen tool kullanımı kağıt üzerine yazı yazabilmek kadar önemli ve hassas bir konudur. Kağıt üzerinde çizdiğiniz basit bir daireyi dijital çizim araçlarında çizemeyebilirsiniz çünkü hepsinin çalışma prensipleri ayrıdır..

Pen tool nedir ?

Pen tool dijital çizim programlarında kullandığımız kalem diyebiliriz. Bu araç sayesinde çizgiler, şekiller yapabiliriz. Programlarımız içerisinde aşağıda paylaştığım görselde denk geliriz.

The Bézier Game

Geçenlerde bir makaleye denk geldim ve pen tool kullanımı için bir insan çok harika araç yazmış. Oyun formatına çevirmiş ve oldukça eğlenceli. Tamamladıkça bir sonraki levele geçiyorsunuz. Oyun içerisinde temelden başlayıp uzmanlığa kadar tüm çizimleri klavyeden hangi kontrol tuşuna basılarak çizildiğini tek tek anlatıyor.Önce sistem kendisi gösteriyor ve daha sonra sizin takip / tekrar etmenizi istiyor. Takıldığınız ya da anlamadığınızda sitenin altında bulunan ” Replay Tutorial ” linkine tıklayarak tekrarlama işlemi yapabiliyorsunuz.

Hemen siteyi ziyaret edin ve kendinizi geliştirmeye başlayın..

Siteye girdikten hemen sonra ” Get Started ” deyin ve araç işleme başlasın. Sonrasında doğru yapana dek deneyebileceğiniz ekranlar karşınıza gelir. Dikkat edin ve işlemleri iyi inceleyin. İlk işlem sonrası Adobe Photoshop ya ilustrator programını açıp aynı işlemi tekrarlayın ki öğrenmenin sağlamasını yapmış olun.

Bu araç sonrası eminim yapamadığınız ya da daha önce zorlandığınız tüm çizgileri rahatlıkla yapabileceksiniz. Pen tool gelişimi sonrası tasarım yaparken başarılı çizimlerinizin ne derece etkilediğini gözlemleyebilirsiniz. Unutmayın ki yeni şeyleri denemek size deneyim katar ve hızlı ilerlemenizde önemli rol oynar.

Bugünkü makalemizin sonuna geldik 🙂 Bu yazımın faydalı olduğu düşünüyorsanız sosyal ağlarda paylaşmayı ihmal etmeyiniz. Bu tarz araçlara daha fazla önem vererek sizlerle daha fazla bilgi paylaşmak istiyorum. Yorum alanından ya da mail adresimden bu tarz araçlar hakkında bilgilerinizi lütfen benimle paylaşın.

İşlerinizde başarılar dilerim. Gününüz umarım iyi geçer.

Bol pixelli günler dilerim, saygılarımla.

Bu yazımı favorileri listene ekle

Bu yazımda illegal işlem ya da hatalı konulardan bahsettiğimi düşünüyorsanız benimle iletişime geçebilirsiniz

Etiketler

, ,

Bu yazımı sosyal ağlarda paylaşmak istermisin ?

Bu yazım hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?
Benzer yazılarımı da okuyabilirsiniz

Responsiveht.ml – Sitenizin responsive durumunu kontrol edin

Responsiveht.ml – Sitenizin responsive durumunu kontrol edin

Araçlar & Fikirler • 25.01.2018 • 14:01 • 2.291 Okunma

Hepinize merhaba arkadaşlar .. Biliyorum uzun zamandır blogum ile ilgilenemedim. Uzun çabalar sonunda hayal ettiğim ve kodlamasını bitirdiğim projeleri tek […]

Pattern Krallığı – Subtle Patterns

Pattern Krallığı – Subtle Patterns

Araçlar & Fikirler • 12.01.2018 • 14:32 • 2.183 Okunma

Selamlar dostlar, Hepimizin Cuma’sı mübarek olsun inşallah.. Bugün tasarımlarınızda kullanabileceğiniz harika patternlerin olduğu platform Subtle Patterns yeni platform adı Toptal’den bahsetmek […]

kahoot.it ile tanışın!

kahoot.it ile tanışın!

Araçlar & Fikirler • 11.01.2018 • 12:21 • 4.020 Okunma

Merhaba değerli okuyucularım. Bugün size öyle güzel bir site tanıtacağım ki ( kahoot.it ) hem pratik, hem eğlenceli testler hazırlayabilecek […]